Na trwającym od 14 do 17 czerwca br. 31. Kongresie Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii (ESHRE) w Portugalii, spotkali się eksperci zajmujący się diagnostyką i leczeniem niepłodności z całego świata. Największemu dorocznemu wydarzeniu rynku usług in vitro towarzyszyły targi firm z branży medycznej i biotechnologicznej. Już po raz drugi swoją ofertę opartą o innowacyjne sekwencjonowanie DNA następnej generacji (NGS) zaprezentowało na nich polskie laboratorium genetyczne.
Kongresy ESHRE to przede wszystkim unikalna okazja do spotkań w gronie naukowców i ekspertów oraz przedyskutowania bieżących trendów w medycynie rozrodu. Z drugiej strony specjaliści mogą też zapoznać się w wynikami badań prowadzonych przez praktyków, nowymi narzędziami i z ofertami firm, wspierających codzienną pracę klinik.
Laboratorium Genetyczne INVICTA, wystawiające się podczas targów ESHRE, od lat specjalizuje się w badaniach genetycznych ukierunkowanych na przyczyny niepłodności. Jest też liderem w zakresie diagnostyki preimplantacyjnej (PGD) w Polsce. W 2013 roku, jako pierwszy ośrodek na świecie, wdrożyła do praktyki klinicznej badania zarodków oparte o sekwencjonowanie następnej generacji – najnowszą i najbardziej precyzyjną metodę analizy materiału genetycznego. W bieżącym roku Laboratorium INVICTA zaprezentowało kolejne rezultaty prac badawczych, w tym diagnostykę PGD w kierunku chorób jednogenowych oraz badanie kariotypu z poronień.
Naszym celem jest przede wszystkim zaprezentowanie osiągnięć w zakresie wykorzystania sekwencjonowania następnej generacji w medycynie rozrodu. Wielu ośrodkom leczenia niepłodności to narzędzie może dać zupełnie nowe możliwości diagnostyczne. A nasze laboratorium zapewnia im najwyższy standard, przyjazną obsługę oraz atrakcyjne ceny. – mówi Jakub Dejewski, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu INVICTA. – Jakość badań INVICTA potwierdzają międzynarodowe kontrole m.in. EMQN (European Molecular Genetics Quality Network), CF Network (Cystic Fibrosis European Network), INSTAND, QCMD (Quality Control for Molecular Diagnostics), CEQA (Cytogenetic European Quality Assessment) i Labquality – dodaje.
W wydarzeniu odbywającym się w Międzynarodowych Targach w Lizbonie bierze udział blisko 10 tys. uczestników z całego globu.