Polski lider badań genetycznych w medycynie rozrodu na targach ESHRE w Genewie

Polski lider badań genetycznych w medycynie rozrodu na targach ESHRE w Genewie

Specjaliści z Klinik Leczenia Niepłodności i Laboratorium Genetycznego INVICTA biorą udział w 33. Kongresie Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii (ESHRE). Od 2 do 5 lipca w Genewie, w Szwajcarii, ponad 10 000 ekspertów z całego świata spotyka się, by omówić najnowsze trendy oraz podzielić się swoimi doniesieniami z zakresu genetyki i rozrodu człowieka.

Wykłady naukowców z INVICTA

INVICTA od lat jest europejskim liderem w zakresie badań preimplantacyjnych. Podczas polskiej sesji ekspertów IVF na ESHRE, wykład wygłosił dr n. biol. Sebastian Pukszta. W swoim wystąpieniu mówił m.in. o wykorzystaniu innowacyjnej techniki NGS w diagnostyce PGD w kierunku translokacji. Dr Pukszta w roli prelegenta wystąpił również podczas sesji pod patronatem firmy Thermo Fisher Scientific. Opowiedział o wykorzystaniu systemów i oprogramowania firmy ION w wykrywaniu niezbalansowanych produktów translokacji wzajemnych. INVICTA realizuje badania preimplantacyjne w kierunku translokacji oparte o sekwencjonowanie następnej generacji (NGS) jako jeden z nielicznych ośrodków na świecie.

Innowacyjna oferta badań genetycznych na targach ESHRE

Podczas targów – już po raz czwarty – Laboratorium Genetyczne INVICTA prezentuje też swoją ofertę w zakresie innowacyjnych badań genetycznych. Domeną ośrodka jest w szczególności diagnostyka preimplantacyjna realizowana w oparciu o sekwencjonowanie następnej generacji. Laboratorium Genetyczne INVICTA przeprowadza genetyczne badania PGD w kierunku wszystkich zaburzeń chromosomowych, translokacji i chorób jednogenowych. Jakość analiz potwierdzona została w międzynarodowych kontrolach zewnątrzlaboratoryjnych organizowanych przez UK NEQAS i CEQAS. W sprawdzianach INVICTA – jako jedno z nielicznych laboratoriów na świecie – uzyskała najwyższe noty we wszystkich ocenianych kategoriach. Targi, które rozpoczęły się w niedzielę, są znakomitą okazją, by nawiązać relacje i rozpocząć proces budowania długofalowej współpracy z partnerami z całego świata.

INVICTA-Genetics
INVICTA-Genetics
Laboratorium Genetyczne INVICTA w 2005 roku, jako pierwsze w Polsce wprowadziło Diagnostykę Preimplantacyjną do procedury in vitro. Dziś możemy się pochwalić najważniejszymi sukcesami w tym zakresie - urodzonymi, zdrowymi dziećmi u par obciążonych wysokim ryzykiem wystąpienia poważnych chorób genetycznych (np. Mukowiscydoza, SMA, Zespół COX'a, Choroba Huntingtona i wielu innych). Stosujemy najnowsze metody, w tym jako pierwsi na świecie - sekwencjonowanie DNA następnej generacji (PGD NGS).