Polscy eksperci na międzynarodowym kongresie i targach ESHRE w Helsinkach

Polscy eksperci na międzynarodowym kongresie i targach ESHRE w Helsinkach

Ponad 10 tys. ekspertów i specjalistów zajmujących się niepłodnością spotka się w pierwszym tygodniu lipca br. w Helsinkach. Podczas 32. Kongresu Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii (ESHRE) w Finlandii goście będą dzielić się wiedzą oraz rozmawiać o najnowszych trendach w diagnostyce i leczeniu zaburzeń płodności. Wydarzeniu tradycyjnie towarzyszą targi branży medycznej i biotechnologicznej. Po raz trzeci swoją ofertę opartą o innowacyjne sekwencjonowanie DNA następnej generacji (NGS) zaprezentuje na nich ośrodek z Polski – Laboratorium Genetyczne INVICTA. 

Doroczny kongres ESHRE dedykowany jest wymianie doświadczeń i promowaniu aktualnej wiedzy z zakresu medycyny rozrodu. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń związanych tematyką niepłodności na świecie.  Przed kongresem i w jego trakcie nasi eksperci będą dzielić się swoimi dokonaniami i wnioskami. Wykłady, obejmujące najważniejsze wnioski z realizowanych w naszych Klinikach badań naukowych, wygłoszą prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk i dr n. biol. Sebastian Pukszta. – mówi Jakub Dejewski, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu INVICTA. Podczas targów uczestnicy będą mogli zapoznać się w wynikami badań prowadzonych przez praktyków, nowymi narzędziami i z ofertami firm, wspierających codzienną pracę klinik.

Swoją ofertę w zakresie innowacyjnych badań genetycznych promować będzie m.in. Laboratorium Genetyczne INVICTA. W kraju jest ono liderem w zakresie diagnostyki preimplantacyjnej (PGD). W 2013 roku, jako pierwszy ośrodek na świecie, INVICTA wprowadziła do praktyki klinicznej badania zarodków oparte o sekwencjonowanie następnej generacji – najnowszą i najbardziej precyzyjną metodę analizy materiału genetycznego. Podczas targów ESHRE, poza swoimi sztandarowymi usługami, zaprezentuje nowe możliwości w zakresie spersonalizowanej diagnostyki całych genów u dorosłych pacjentów..

Laboratorium Genetyczne INVICTA jest liderem w zakresie innowacyjnych badań DNA człowieka w Polsce. Mamy na koncie wiele osiągnięć w zakresie wykorzystania sekwencjonowania następnej generacji. Będziemy z pewnością o nich opowiadać. Chcemy także szerzej promować przesiewowe badania preimplantacyjne PGS NGS. – mówi Jakub Dejewski. – Warto dodać, że jakość badań INVICTA potwierdzają międzynarodowe kontrole m.in. EMQN (European Molecular Genetics Quality Network), CF Network (Cystic Fibrosis European Network), INSTAND, QCMD (Quality Control for Molecular Diagnostics), CEQA (Cytogenetic European Quality Assessment) i Labquality. uzupełnia.

INVICTA-Genetics
INVICTA-Genetics
Laboratorium Genetyczne INVICTA w 2005 roku, jako pierwsze w Polsce wprowadziło Diagnostykę Preimplantacyjną do procedury in vitro. Dziś możemy się pochwalić najważniejszymi sukcesami w tym zakresie - urodzonymi, zdrowymi dziećmi u par obciążonych wysokim ryzykiem wystąpienia poważnych chorób genetycznych (np. Mukowiscydoza, SMA, Zespół COX'a, Choroba Huntingtona i wielu innych). Stosujemy najnowsze metody, w tym jako pierwsi na świecie - sekwencjonowanie DNA następnej generacji (PGD NGS).