PGD ONE FM™

PGD ONE FM™ to badanie pozwalające na wykrycie najczęściej występujących wad genetycznych (mutacji) dziedziczonych przez potomstwo od rodziców. Analizie poddawany jest materiał DNA zarodków jeszcze przed przeniesieniem ich do macicy czyli zanim kobieta zajdzie w ciążę.

Badanie może być wykonane z materiału pobranego w drodze biopsji w 3 (blastomer) lub 5/6 (komórki trofoktodermy) dobie hodowli zarodka. Ze względu na ryzyko błędnego rozpoznania spowodowanego zanieczyszczeniem plemników w przypadku użycia standardowego zapłodnienia in vitro, rekomenduje się zastosowanie procedury ICSI. Każda diagnostyka PGD ONE™ traktowana jest indywidualnie i poprzedzona badaniem materiału od przyszłych rodziców. W ramach procedury wymagany jest transfer mrożonych zarodków (FET)

Oferta dotyczy badania w kierunku wszystkich zmian (mutacji) w sekwencji nukleotydowej typu:

  • substytucje jednonukleotydowe
  • delecje do 20 nukleotydów
  • insercje do 20 nukleotydów
INVICTA-Genetics
INVICTA-Genetics
Laboratorium Genetyczne INVICTA w 2005 roku, jako pierwsze w Polsce wprowadziło Diagnostykę Preimplantacyjną do procedury in vitro. Dziś możemy się pochwalić najważniejszymi sukcesami w tym zakresie - urodzonymi, zdrowymi dziećmi u par obciążonych wysokim ryzykiem wystąpienia poważnych chorób genetycznych (np. Mukowiscydoza, SMA, Zespół COX'a, Choroba Huntingtona i wielu innych). Stosujemy najnowsze metody, w tym jako pierwsi na świecie - sekwencjonowanie DNA następnej generacji (PGD NGS).