Nasi eksperci podczas dorocznego Sympozjum Naukowego PTMRiE 2018

Nasi eksperci podczas dorocznego Sympozjum Naukowego PTMRiE 2018

ptmir2018-warszawa-invicta

Przed nami doroczne sympozjum naukowe Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii. Wydarzenie zgromadzi setki specjalistów, lekarzy i embriologów z całej Polski i Europy. Eksperci z INVICTA będą dzielić się z uczestnikami swoimi doświadczeniami i wiedzą.

Podczas pierwszego dnia sympozjum, w czwartek 13 września,  prof. Krzysztof Łukaszuk opowie m.in. o nowych trendach w protokołach stymulacji jajeczkowania w zapłodnieniu in-vitro, a także poprowadzi sesję pt. Nowe strategie postępowania — szansa na przełom?. Z kolei prof. Grzegorz Jakiel, współpracujący z INVICTA, mówić będzie o zastosowaniu gonadotropin w medycynie rozrodu.

W piątek, 14 września, w czasie sesji Embryology. Oocyte origin and fate — from basic to clinical knowledge, dr Joanna Liss, kierownik Laboratoriów IVF w INVICTA, wygłosi wykład pt. The oocyte recruitment time can affect genetic status. Tego samego dnia prof. Łukaszuk przedstawi najnowsze trendy dot. regulacji implantacji jako szansy na prawidłowy przebieg ciąży, zaś prof. Jakiel zaprezentuje doniesienia nt. wyboru plemników do procedury in vitro, ze szczególnym uwzględnieniem materiału kriokonserwowanego i pochodzącego z punkcji jądra.

Przedstawiciele INVICTA wezmą również udział w walnym zgromadzeniu Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii.

Program kongresu
INVICTA-Genetics
INVICTA-Genetics
Laboratorium Genetyczne INVICTA w 2005 roku, jako pierwsze w Polsce wprowadziło Diagnostykę Preimplantacyjną do procedury in vitro. Dziś możemy się pochwalić najważniejszymi sukcesami w tym zakresie - urodzonymi, zdrowymi dziećmi u par obciążonych wysokim ryzykiem wystąpienia poważnych chorób genetycznych (np. Mukowiscydoza, SMA, Zespół COX'a, Choroba Huntingtona i wielu innych). Stosujemy najnowsze metody, w tym jako pierwsi na świecie - sekwencjonowanie DNA następnej generacji (PGD NGS).