Metody podnoszenia skuteczności IVF na każdym etapie leczenia – nowe trendy i rozwiązania

Metody podnoszenia skuteczności IVF na każdym etapie leczenia – nowe trendy i rozwiązania

Europejscy eksperci dyskutowali w Gdańsku o nowych trendach w medycynie reprodukcyjnej.

W listopadzie 2018 r. klinika i laboratoria INVICTA wspólnie z firmą Ferring Pharmaceutical, była organizatorem pierwszej międzynarodowej konferencji "Zwiększanie wskaźnika sukcesu IVF na każdym etapie procesu". Spotkanie odbyło się w Gdańsku w Hotelu Puro na Starym Mieście.

"Dzięki temu wyjątkowemu wydarzeniu mieliśmy okazję podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem oraz spotkać się ze specjalistami z dziedziny IVF z Łotwy, Litwy, Estonii, Finlandii i Ukrainy, aby rozmawiać na temat wskaźnika powodzenia zapłodnienia invitro" - podsumowuje Agnieszka Nona-Mołdawa, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w INVICTA.

Odbyło się kilka wykładów poświęconych najważniejszym tematom w obecnej medycynie reprodukcyjnej. Prezentacje i dyskusje były prowadzone przez Dyrektora Medycznego Invicta - prof. Krzysztof Łukaszuk i oraz specjalistę ginekologii i położnictwa prof.Michał Kunicki. Eksperci mówili o nowych trendach w protokołach stymulacji IVF oraz czynnika męskiego w leczeniu niepłodności.

Ważnym punktem konferencji był wykład dr Joanny Liss, kierownika laboratorium INVICTA IVF oraz dr Sebastiana Pukszta, szefa biologii molekularnej w INVICTA Genetics. Zaprezentowane tematy dotyczyły zagadnień związanych z oceną jakości zarodków i Wielokierunkowej Diagnostyki Preimplanatycjnej (PGT).

Peter Bredbacka z kliniki Ovumia Fertinova z wykładem "Czynniki biologiczne i techniczne wpływające na wyniki PGT" był gościem podczas konferencji. Jego wystąpienie spotkało się z ogromną uwagą i zainteresowaniem.

Drugiego dnia konferencji uczestnicy mieli okazję odwiedzić klinikę INVICTA i laboratoria INVICTA oraz dowiedzieć się więcej na temat naszej codziennej pracy. Była także okazja do zadawania pytań i uzyskania informacji na temat standardów i procedur INVICTA.

Z niecierpliwością czekamy na konferencję w przyszłym roku.- mówi pani Nona-Mołdawa