Invicta na ESHRE 2019

Po raz kolejny eksperci INVICTA wezmą udział w Kongresie Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii (ESHRE). To jedno z najważniejszych wydarzeń świata medycyny rozrodu. W tym roku kilkanaście tysięcy gości z całej Europy będzie wymieniać się wiedzą i omawiać wyniki ostatnich badań naukowych w Wiedniu. Spotkanie, jak co roku, będzie też okazją, by nawiązać kontakt z potencjalnymi partnerami merytorycznymi i biznesowymi.

Doroczny kongres ESHRE dedykowany jest wymianie doświadczeń i promowaniu aktualnej wiedzy z zakresu medycyny rozrodu. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń związanych z tematyką niepłodności na świecie. Co roku bierze w nim udział ok. 10 tys. ekspertów i praktyków zajmujących się rozrodczością człowieka. Wydarzeniu towarzyszą targi branżowych usług i produktów.

W tym roku ESHRE odbywa się w Wiedniu.

Reprezentacja INVICTA liczy 11 osób. W wydarzeniu wezmą udział: Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk, Pani Prezes Dorota Białobrzeska-Łukaszuk, dr n. med. Joanna Liss, dr n. biol. Sebastian Pukszta, dr hab. n. med. Michał Kunicki, dr n. med. Janusz Pałaszewski, dr n. med. Wlodzimierz Sieg, dr n.med. Agnieszka Januszkiewicz, Prof. dr hab. n. med. Grzegorz Jakiel, Agnieszka Nona – Mołdawa, Agata Woźniak.

Obecność merytoryczna

Jak co roku, zespół naukowy INVICTA podczas sesji plakatowej ESHRE zaprezentuje efekty prowadzonych projektów naukowych i ciekawe wnioski z badań. W 2019 roku pojawimy się aż z 3-ma abstraktami – będzie można je zobaczyć przez cały czas trwania kongresu na ekranach w wyznaczonych miejscach.

Tytuły abstraktów:
  • Rescue in vitro maturation of oocytes shows potential to improve IVF outcome for patients under 39 years of age; Jagiełło M, Rusin M, J. Liss, K. Lukaszuk
  • Time of oocyte recruitment can affect their ploidy status; Liss, J.; Knight, A. and Łukaszuk, K.
  • Benefits of progesterone pituitary suppression stimulation protocol in comparison with a standard long protocol; K. Łukaszuk, A. Knight, M. Kunicki, G. Jakiel.

Podczas sesji Polskiej wykład na temat „Protokołów stymulacji progesteronem” wygłosi dr hab. n. med. Michał Kunicki.

Eshre 2019
INVICTA-Genetics
INVICTA-Genetics
Laboratorium Genetyczne INVICTA w 2005 roku, jako pierwsze w Polsce wprowadziło Diagnostykę Preimplantacyjną do procedury in vitro. Dziś możemy się pochwalić najważniejszymi sukcesami w tym zakresie - urodzonymi, zdrowymi dziećmi u par obciążonych wysokim ryzykiem wystąpienia poważnych chorób genetycznych (np. Mukowiscydoza, SMA, Zespół COX'a, Choroba Huntingtona i wielu innych). Stosujemy najnowsze metody, w tym jako pierwsi na świecie - sekwencjonowanie DNA następnej generacji (PGD NGS).